Σμύρνη Πατρίδα μου Γλυκιά

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Ο Πρόεδρος της Επιτροπής Αθλητισμού και τα μέλη Ε.Ε.ΔΙΠ Ι  Φυσικής Αγωγής του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου, σας προσκαλούν να τιμήσετε με την παρουσία σας, την μουσικοχορευτική εκδήλωση που παρουσιάζουν, με αφορμή τα 90 χρόνια από την καταστροφή της Σμύρνης.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2012, ώρα 21:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων «Μικρός Πρίγκηπας», Ρήγα Φεραίου 148-150 & Κανάρη, Πάτρα.
Συμμετέχει η φοιτητική χορευτική ομάδα του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου. Καλλιτεχνική επιμέλεια Γρηγόρης Μικρώνης, Ε.Ε.ΔΙ.Π Φυσικής Αγωγής Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου

Αναφορές στη Σμύρνη και τη Μ. Ασία από τον κ. Σήφη Μπουζάκη, καθηγητή του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Πατρών
Παρουσίαση των Ελλήνων προσφύγων της Σμύρνης και της Μ. Ασίας στην Πάτρα από τον κ. Κωνσταντίνο Πελετίδη, πρόεδρο του Παμμικρασιατικού Συνδέσμου Πατρών, ιατρό και επικεφαλή της δημοτικής παράταξης στο Δήμο Πάτρας «Λαϊκή Συσπείρωση».

Adidas Shoes