Πανελλήνιοι Φοιτητικοί Αγώνες Νοέμβριος 2014 στην Πάτρα

Το Πανεπιστήμιο Πατρών-Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο, έχει αναλάβει και θα πραγματοποιήσει στα γήπεδα του Πανεπιστημίου αλλά και σε γήπεδα της Πάτρας, την τελική φάση αθλημάτων τα οποία έχουν οριστεί να γίνουν στο Πανεπιστήμιο Πατρών, με απόφαση της Ε.Α.Τ.Ε. (Επιτροπή Αθλητισμού Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης) του Υπουργείου Παιδείας και θρησκευμάτων, στις 4-5-6 Νοεμβρίου 2014.

Τα αθλήματα που θα διεξαχθούν είναι:

Αγώνισμα Κατηγορία  Υπεύθυνος Φυσικής Αγωγής
ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ  Φοιτητών-Φοιτητριών  Αγγελόπουλος Άρης
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ Φοιτητών-Φοιτητριών  Βασιλείου Νίκος
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 11Χ11  Φοιτητών Μικρώνης Γρηγόρης
ΚΑΛΟΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 3Χ3 Φοιτητών-Φοιτητριών  Πολυδωρόπουλος Αλέκος
ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ Φοιτητών-Φοιτητριών  Σώρρα Αγγελική
ΣΚΑΚΙ Φοιτητών-Φοιτητριών  Σώρρα Αγγελική

Καλούνται οι φοιτητές και οι φοιτήτριες που επιθυμούν να συμμετέχουν στις παραπάνω ομάδες που θα εκπροσωπήσουν το Πανεπιστήμιο Πατρών, σε συνάντηση, με τους υπεύθυνους προπονητές Φυσικής Αγωγής, στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο, την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2014, και ώρα 13.00 έως 14.00 για τη συγκρότηση των ομάδων και τον ορισμό των προπονήσεων

Πληροφορίες: καθημερινά, Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο, 09:00-14:00

Air Jordan I Low