Το τμήμα Φαρμακευτικής στο ΜΕΓΑΛΟ ΤΕΛΙΚΟ του φοιτητικού πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης

Με βασικούς συντελεστές τους Κουμάκη, Βεργανελάκη και Γεράνιο και παρουσία του προέδρου του τμήματος κ. Γεωργίου Σπυρούλια, το τμήμα Φαρμακευτικής κέρδισε το τμήμα Μαθηματικών με σκορ 70-63 ύστερα από συναρπαστικό παιχνίδι.

Για πρώτη φορά στην ιστορία του εσωτερικού φοιτητικού πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης, παίζουν στον τελικό δύο ομάδες που δεν ήταν στα φαβορί και για αυτό χαρακτηρίζεται το φετινό εσωτερικό πρωτάθλημα ως το πιο συναρπαστικό των τελευταίων ετών.

Ο τελικός θα διεξαχθεί μεταξύ των τμήματων Οικονομικού-Φαρμακευτικής, την Τετάρτη 1 Ιουνίου 2016, ώρα 7:00 μ.μ. στο κλειστό γήπεδο του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου.

Air Jordan XX9 29 Shoes