Προκήρυξη πρόσληψης ιατρού με σύμβαση έργου ορισμένου χρόνου για ιατρική επίβλεψη και φροντίδα για παιδιά στο 3ο Αθλητικό Καλοκαιρινό Camp 2019 του Πανεπιστημίου Πατρών

Προκήρυξη για την πρόσληψη ιατρού με σύμβαση έργου ορισμένου χρόνου για ιατρική επίβλεψη και φροντίδα για παιδιά στο 3ο Αθλητικό Καλοκαιρινό Camp 2019 του Πανεπιστημίου Πατρών

Η Επιτροπή Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Πατρών, έχει εισηγηθεί και προβαίνει στην Προκήρυξη για την πρόσληψη ενός ή δύο ιατρών με σύμβαση έργου, με σκοπό την ιατρική επίβλεψη και φροντίδα των παιδιών σχολικής ηλικίας που θα εγγραφούν στο φετινό 3ο Αθλητικό Καλοκαιρινό Camp 2019 του Πανεπιστημίου Πατρών.

Η σύμβαση έργου του ιατρού αφορά παρουσία του στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Πατρών στην Πανεπιστημιούπολη και συγκεκριμένα στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο.

Η διάρκεια της σύμβασης είναι από την Τρίτη 18 Ιουνίου έως και την Παρασκευή 26 Ιουλίου 2019, από τις 08:30 το πρωί έως και τις 14:30 το μεσημέρι, για κάθε ημέρα εκτός από τα Σαββατοκύριακα. Ο ιατρός θα πρέπει να αντιμετωπίζει οποιοnδήποτε πιθανό τραυματισμό παιδιού του αθλητικού camp, παρέχοντας την άμεση και πρωτοβάθμια ιατρική φροντίδα.

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την κατάθεση της αίτησης:

• Αίτηση
  • Τίτλος σπουδών τμήματος Ιατρικής ή αντίστοιχου αναγνωρισμένου τίτλου της αλλοδαπής/ άδεια άσκησης επαγγέλματος
  • Πιθανοί επιπλέον τίτλοι σπουδών
  • Σχετική επαγγελματική εμπειρία
  • Πιθανοί λοιποί τίτλοι πρωτοβάθμιας φροντίδας και βοήθειας
  • Σύντομο Βιογραφικό
  • Οποιαδήποτε άλλα συνημμένα δικαιολογητικά θα ληφθούν σοβαρά υπόψη

Αιτήσεις κατατίθενται:

1. με συστημένη αλληλογραφία (σφραγίδα ταχυδρομείου) ή
  2. στο κεντρικό πρωτόκολλο του Πανεπιστημίου Πατρών (κτίριο Διοίκησης, ισόγειο), ως και την Τετάρτη 12 Ιουνίου 2019, με πλήρη στοιχεία του αιτούντα

Στη Διεύθυνση: