Προκήρυξη πρόσληψης πτυχιούχου Φυσικής Αγωγής με σύμβαση έργου ορισμένου χρόνου στο 3ο Αθλητικό Καλοκαιρινό Camp 2019 του Πανεπιστημίου Πατρών

Η Επιτροπή Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Πατρών, έχει εισηγηθεί και προβαίνει στην Προκήρυξη για την πιθανή πρόσληψη (ανάλογα με το πλήθος των εγγραφών και τις ανάγκες) ενός πτυχιούχου Φυσικής Αγωγής με σύμβαση έργου ορισμένου χρόνου, με σκοπό την συμπληρωματική-επικουρική προπονητική δράση, επίβλεψη και φροντίδα των παιδιών σχολικής ηλικίας που θα εγγραφούν στο φετινό 3ο Αθλητικό Καλοκαιρινό Camp 2019 του Πανεπιστημίου Πατρών.

Η σύμβαση έργου του πτυχιούχου Φυσικής Αγωγής αφορά παρουσία του και προπονητικό έργο, στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Πατρών στην Πανεπιστημιούπολη και συγκεκριμένα στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο.

Η διάρκεια της σύμβασης είναι από την Τρίτη 18 Ιουνίου έως και την Παρασκευή 26 Ιουλίου 2019. Η λειτουργεία του Κάμπ είναι από τις 07:30 το πρωί έως και τις 15:00 το μεσημέρι, για κάθε ημέρα εκτός από τα Σαββατοκύριακα. Ο πτυχιούχος Φυσικής Αγωγής θα πρέπει να παρέχει αθλητικές γνώσεις στα παιδιά, να υποστηρίζει συμπληρωματικά και επικουρικά τον υπεύθυνο των αθλητικών ακαδημιών και τους προπονητές και γενικότερα να επιβλέπει, μαζί με τον υπεύθυνο, την προπονητική εξέλιξη και την ασφάλεια των παιδιών.

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την κατάθεση της αίτησης:

• Αίτηση
  • Τίτλος σπουδών τμήματος ή σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού ή αντίστοιχου αναγνωρισμένου τίτλου της αλλοδαπής
  • Τίτλος Ειδικότητας
  • Πιθανοί επιπλέον τίτλοι σπουδών
  • Σχετική επαγγελματική εμπειρία
  • Σύντομο Βιογραφικό
  • Οποιαδήποτε άλλα συνημμένα δικαιολογητικά θα ληφθούν σοβαρά υπόψη

Αιτήσεις κατατίθενται:

1. με συστημένη αλληλογραφία (σφραγίδα ταχυδρομείου) ή
  2. στο κεντρικό πρωτόκολλο του Πανεπιστημίου Πατρών (κτίριο Διοίκησης, ισόγειο), ως και την Τετάρτη 12 Ιουνίου 2019, με πλήρη στοιχεία του αιτούντα

Στη Διεύθυνση: