Έναρξη αθλητικών ακαδημιών 2020-2021 για παιδιά που φιλοξενούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο

Αγαπητοί γονείς καλημέρα σας και καλό μήνα,

Καλή σχολική και αθλητική χρονιά σε όλες τις μικρές αθλήτριες και σε όλους τους μικρούς αθλητές.

Σας ενημερώνουμε πως από τη Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου 2020, θα ξεκινήσουν οι αθλητικές ακαδημίες για παιδιά που φιλοξενούνται στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Πατρών.

Παρακαλούμε να εκδηλώσετε εντός της εβδομάδας ενδιαφέρον στο http://gym.upatras.gr/node/48

Προγραμματίζουμε να ξεκινήσουν όλα τα αθλήματα με προπονήσεις όπως και τις προηγούμενες χρονιές και τα οποία είναι: Ποδόσφαιρο, Πετοσφαίριση (Βόλει), Καλαθοσφαίριση (Μπάσκετ), Στίβος, Αντισφαίριση (Τένις) και Επιτραπέζια Αντισφαίριση (Πινγκ Πονγκ), με προοπτική από τη φετινή χρονιά να δοθεί η δυνατότητα αγωνιστικής συμμετοχής για όσα παιδιά ενδιαφέρονται να συμμετέχουν με τις αντιπροσωπευτικές τους ομάδες στα τοπικά αναπτυξιακά πρωταθλήματα και στα αθλήματα της επιλογής τους.

Οι προπονητές που θα αναλάβουν τις αθλητικές ακαδημίες θα είναι οι ίδιοι και οι ίδιες όπως την προηγούμενη χρονιά.

Εντός της ερχόμενης εβδομάδας, θα σας σταλεί αναλυτική ενημέρωση σχετικά με τα προγράμματα προπόνησης και τους κανονισμούς λειτουργίας λόγω πανδημίας.

Από το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο