Κλειστό Γήπεδο Καλαθοσφαίρισης - Πετοσφαίρισης

Αριθμός ανοικτών γηπέδων: 6

Έτος Κατασκευής Ελαστικού Τάπητα εξωτερικών γηπέδων: 2018

Διαστάσεις: Γ.Γ.Α.

Χαρακτηριστικά τάπητα κλειστού γηπέδου: Ξύλινος τάπητας (Παρκέ)

Τεχνολογία: Ψηφιακός πίνακας αποτελεσμάτων, προβολείς, κλιματισμός, έξοδοι κινδύνου.

Τρόπος διάθεσης στην πανεπιστημιακή κοινότητα: Ελεύθερη χρήση τις πρωινές ώρες, σύστημα τηλεφωνικών κρατήσεων μόνον για οργανωμένες ομάδες της Πανεπιστημιακής Κοινότητας για τις απογευματινές κυρίως ώρες, με την επίδειξη κάρτας γυμναστηρίου, ελεύθερη χρήση τα απογεύματα αν δεν προπονούνται/αγωνίζονται οργανωμένες Πανεπιστημιακές ή άλλες ομάδες.

Προμήθεια υλικού: Παρέχεται υλικό με την επίδειξη κάρτας Γυμναστηρίου, μπάλες, διακριτικά για τις ομάδες, κώνοι, κλειδί ντουλάπας φύλαξης ρουχισμού.

Ανοικτά Γήπεδα Καλαθοσφαίρισης

Έτος κατασκευής: 1992

Έτος Ανακατασκευής με ελαστικό τάπητα : 2018

Αριθμός γηπέδων: 3

Διαστάσεις: Γ.Γ.Α.

Περίφραξη: ΝΑΙ

Χαρακτηριστικά τάπητα: Ελαστικός τάπητας

Τεχνολογία: Φωτισμός

Τρόπος διάθεσης στην πανεπιστημιακή κοινότητα: Ελεύθερη χρήση τις πρωινές και απογευματινές ώρες με την επίδειξη κάρτας Γυμναστηρίου.

Προμήθεια υλικού: Παρέχεται υλικό (μπάλες) με την επίδειξη πάσου, διακριτικά για τις ομάδες, κλειδί ντουλάπας φύλαξης ρουχισμού.

Nike